مجله پارس افشین

تغییر در حداقل مبلغ تمکن مالی اقامت تحصیلی‌ سوئد به ۸۰۱۰ کرون در ماه

تغییر در حداقل مبلغ تمکن مالی اقامت تحصیلی‌ سوئد به ۸۰۱۰ کرون در ماه

اداره مهاجرت سوئد اعلام کرد که از تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۱۵ میلادی، دانشجویانی که از خارج از اتّحادیه اروپا جهت تحصیل در سوئد اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی‌ میکنند و به طبع آن‌ برای اقامت تحصیلی‌ به سفارت‌های سوئد مراجعه میکنند می‌بایست ماهیانه معادل ۸۰۱۰ کرون سوئد در حساب خود داشته باشند. این مبلغ پیش از این ۷۳۰۰ کرون برای هر ماه بوده است. همچنین دانشجویانی که اقدام به تمدید اقامت تحصیلی‌ خود می‌نمایند نیز می‌بایست زین پس مانده حساب بانکی‌ خود را بر اساس مبالغ جدید یعنی‌ ۸۰۱۰ کرون تهیه و به اداره مهاجرت اعلام نمایند.

دانشجویانی که به همراه خانواده خود اقدام به اخذ اقامت تحصیلی‌ میکنند نیز می‌بایست ماهیانه ۳۵۰۰ کرون سوئد برای همسر و ماهیانه ۲۱۰۰ کرون سوئد به ازائ هر فرزند در حساب بانکی‌ خود سپرده و مانده داشته باشند.

نکته مهم اینکه سال تحصیلی‌ برای تمکن مالی برای دانشجو ۱۰ ماه و برای خانواده همراه ۱۲ ماه محاسبه میشود یعنی‌:

– خانواده ۳ نفره برای فوق لیسانس یک ساله به شرح زیر:

۸۰۱۰ کرون دانشجو × ۱۰ : ۸۰۱۰۰

۳۵۰۰ کرون همسر × ۱۲ : ۴۲۰۰۰

۲۱۰۰ کرون یک فرزند × ۱۲ : ۲۵۲۰۰

مبلغ کّل برای یک سال تحصیلی‌ برای یک خانواده سه نفر معادل نرخ روز ۱۴۷۳۰۰ کرون سوئد.

دانشجویان محترم در نظر داشته باشند که مبلغ تمکن مالی می‌بایست به میزان کّل زمان تحصیل به سفارت تحویل داده شود. یعنی‌ اگر برای لیسانس اقدام می‌کنید ۳ سال تحصیلی‌ ، برای فوق لیسانس ۲ ساله به میزان ۲ سال تحصیلی‌ ، فوق لیسانس یک ساله یک سال تحصیلی‌ و کورس‌های زبان ۶ ماهه می‌باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با دفتر این موسسه در تهران، موسسه پارس افشین با مجوز رسمی‌ از وزارت علوم تحقیقات و فن آوری تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس این موسسه در تهران: ۸۸۵۷۷۶۸۶ و ۸۸۵۷۷۶۸۷ آقای افشین فر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *