Meydan oku!

Kariyerinizde, organizasyonunuzda ve hepsinden önemlisi hayatınızda değişiklik yapmanızı sağlayan hareketimizin bir parçası olun.

Güvenilir Hyper Island Koleji'nde dil derecesine ihtiyaç duymadan İsveç'te okumak için olağanüstü bir fırsat

İsveç'teki Hyper Island College'ın tek resmi ve özel temsilcisi olarak Pars Afshin Institute, uzun istişarelerden sonra, bu kurumun Hyper Island College'ın İranlı  ve türk adaylar için özel kurslarında eğitim alma olanağını elde etmeyi başardığını size bildirmekten gurur duyar.

Bu kolejin kursları iki şehirde, Stockholm ve Karlskrona'da yapılır ve üç farklı planlamaya ayrılır: 1 yıl, bir buçuk yıl ve iki yıl.

Değerli adaylarımız, IELTS veya TOEFL sahibi olmanıza gerek yoktur, ancak bu kurum ve kolej tarafından yapılan mülakatlardan başarılı olabilmeleri için 5.5 ile 6 IELTS arasında bir dil seviyesine sahip olmaları gerekmektedir.

Bu kurslara katılmak için en az lise diploması almanıza gerekmektedir. Bir dizi kurs, 21 saatlik ücretsiz çevrimiçi kursu tamamlayarak edinebileceğiniz programlama bilgisi gerektirir. Hyper Island kolej, İsveçli işverenler tarafından tanınmaktadır ve akademik eğitim ve staj kombinasyonu sayesinde, okuduğunuz alanda iş bulma şansınız çok yüksek olacak ve saygın kişilerle yakın çalışma fırsatı verilecektir. Eğitiminiz ve stajınız sırasında İsveçli işverenlerle her gün iletişim halinde olun ve kendinizi ciddi bir istihdam seçeneği olarak sunun. Örneğin, iki yıllık ön uç programlama alanında 80 haftalık eğitimin 53 haftasını üniversitede, 27 haftasını ise farklı şirketlerde pratik birimler ve stajlar geçiriyorsunuz.

Hyper Island kolejde eğitiminizi tamamladıktan sonra size akademik bir derece verilmeyeceği ve Hyper Island tarafından sağlanan derecenin, çalışma alanınızda profesyonel bir diploma olacağı unutulmamalıdır.

Şu anda, Hyper Island kolej İsveç'te dil diplomasına sahip olmanız gerekmeyen tek eğitim seçeneğidir ve dil becerileri ve mülakatlarda başarı ile Stockholm'de çok sayıda akademik kursa kabul alabilirsiniz. Kursların çoğu, küçük şehirlere kıyasla size daha iyi fırsatlar sunan İsveç'in başkenti Stockholm'de yapılmaktadır.

Bu kurum ile Hyper Island kolej arasında yapılan istişareler sonucunda İranlı ve türk öğrenciler için her alanda 5 kontenjan almayı başardık ve bu kolejin istisnai koşulları ve eğitim kalitesi göz önüne alındığında bu kapasitenin hızla tamamlanmasını bekliyoruz. Bu nedenle, Hyper Island İsveç'te eğitim alma kararınız kesinleşirse en kısa sürede bizimle iletişime geçmeniz önerilir. Ayrıca Iran Hyper Island kolejin İsveç'teki bu kurumla münhasır sözleşmesi nedeniyle, İranlı ve türk öğrencilerin tüm aramaları ve yazışmaları e-postamıza gönderilmiştir ve işe alım kanalımız üzerinden yasal olarak giriş yapmalısınız.

Kişisel ve profesyonel gelişim için öğrenme deneyimleri

Hyper Island, kişisel ve profesyonel gelişim için tecrübe kazanmanızda size eşlik eder. Geleneksel eğitimden farklı olarak, metodolojimiz test edilmiştir ve geniş bir endüstri uzmanları ağından yararlanır. Küresel okullar ve iş hizmetleri ağımız aracılığıyla, bugün ve yarın başarı için insanları inovasyonun, yönetimin ve değişimin merkezine koyuyoruz.

Başarınızın önemi

Hyper Island, kişisel ve kariyer gelişimini desteklemek için bireyler ve kuruluşlarla birlikte çalışır. Geleneksel eğitimden farklı olarak, büyüyen bir piyasanın mevcut ihtiyaçlarına ve gelecekteki olası zorluklarına doğrudan yanıt vermek için dönüştürücü öğrenme deneyimleri tasarlamak için endüstri uzmanlarını kullanıyor. Öğrencilerimizi ve katılımcılarımızı açık fikirli ve ilgili becerilerle donatıyoruz.

Okulumuz Hyper Island'ın kalbidir

Değişen zamana uyum sağlamalarına yardımcı olmak için geleceğin yeteneklerini ve endüstri profesyonellerini dönüştürücü öğrenme deneyimlerine dahil ediyoruz, ve bunun doğrultusund Avrupa, Asya ve Amerika'da tam zamanlı ve yüksek lisans programları, çevrimiçi ve yüz yüze kurslar sunuyoruz.

İhtiyaçlarınıza göre ayarlanmış kurslar

Katılımcıların gelecekteki değişiklikleri şimdi nasıl tahmin edeceklerini deneyimledikleri için hem çevrimiçi hem de yüz yüze kurslar sunuyoruz.

Güvenilir iş çözümleri

Uzun vadeli değişimi hızlandıran ve geleceğe hazır organizasyonları hızlandıran dinamik ve yenilikçi kültürler yaratmak için dünyanın dört bir yanındaki şirketlerle ortaklık yapıyoruz.

Yaşam yolunu öğrenmek

Hyper Island'da öğrenme sadece bir sınıfla veya hatta bir kursla sınırlı değildir. Bize göre, öğrenme bir yaşam biçimidir. Öğrenme, değişen dünya hakkında ve iş onu gerçekten deneyimlemeye geldiğinde katılım, coşku, güven ve merak anlamına gelir.

Gerçekliğe hazırlanın

İnovasyonun aksamalara neden olduğu bir dünyada endüstri ihtiyaçlarını tahmin etmek için liderler ve uzmanlarla işbirliği yapıyoruz. Geleceği tahmin edemeyebiliriz, ancak insanları ve şirketleri gelecekle yüzleşmeleri için destekleyebiliriz.

Değişikliklerin liderliği

Büyük teknolojik değişimlerde çok aktifiz. Geleceğin liderleri, değişimi kucaklayan, hızla uyum sağlayan ve yeni paradigmalara göre hareket eden kişiler olacaktır. Bu yeni liderlere ilham vermeye, donatmaya ve desteklemeye çalışıyoruz.

İnsanların tüm potansiyelini kullanmak

Hyper Island, insanları iddialı hedefler belirlemeye zorlayarak ve potansiyellerini gerçekleştirmeleri için öğrenmelerini ve kendilerini güçlendirmelerini sağlayarak tutkuyla katılmaya davet ediyor.

Takım çalışmasının önemi

İşbirliği, kapsayıcılık ve şeffaflık büyüme için çok önemlidir. Sürekli geri bildirim ve derinlemesine düşünme yoluyla, insanlar daha derin bir öz farkındalık geliştirerek daha etkili ekip üyeleri ve liderler olmalarını sağlar.

رشته های تحصیلی در کالج هایپر آیلند

Hyper Island College'da çalışma alanları

İş Geliştirme Uzmanı

Kursun başlangıcı: 7 Ağustos - 16 Aralık

Kurs süresi: bir buçuk yıllık tam zamanlı kurs, 65 hafta (yüz yüze 45 hafta eğitim, 20 hafta staj).

Kursun Yeri: Hyper Island College Stockholm kampüsü

Kurs ücreti: Uluslararası öğrenciler için 180 bin İsveç kronu

Bu kurta aşağıda belirtilen noktaları öğreneceksiniz:

 1. İş geliştirme projelerini bağımsız ve etkin bir şekilde planlar ve uygular ve ticari alanda büyümeye öncülük eder.
 2. Eğilimlerin, davranışların ve teknolojik gelişmelerin organizasyonları ve iş modellerini nasıl etkilediğini öğrenmek.
 3. Doğru markalaşma, iletişim ve pazarlama kanallarını seçmesi.
 4. Veri odaklı ve kullanıcı odaklı çözümlerin nasıl oluşturulacağının öğrenmesi.
 5. Etkili işbirliği ve iş alanında dönüştürücü projelerin nasıl yönetileceği.

İçerik Geliştirme Uzmanı

Kurs başlangıcı: 7 Ağustos. Kurs süresi: 65 hafta (45 hafta yüz yüze eğitim, 20 hafta staj).

Kurs yeri: Stockholm

Uluslararası öğrenciler için kurs ücreti 180.000 bin İsveç kronu

Bu kurs, çeşitli stratejik konularda üretilen içeriğin kalitesini kontrol etmek için eleştirel olarak becerilerinizi güçlendirecektir. Ve hikaye anlatımı, içerik üretimi, video prodüksiyonu ve yazma becerileri gibi becerileri güçlendireceksiniz.

 

 

 

 

 

 

Veri Analisti

Kurs Süresi: 53 hafta yüz yüze eğitim ve 27 hafta staj olmak üzere toplam 80 hafta

Kurs yeri: İsveç, Hyper Island College Stockholm kampüsü

Kurs saatleri: Pazartesiden cumaya 09:00 - 17:00

Kurs ücreti: Kursun tamamı için 205 bin İsveç kronu

Yaygın istatistiksel yöntem ve araçlarla istatistiksel verilerin tanılması, analiz edilmesi ve sunulması. Verilerden nasıl sonuç çıkaracağınızı, tahminlerde bulunmayı ve sorunları nasıl çözeceğinizi öğrenmesi. Eşsiz ve benzersiz bir iş fikri oluşturmak ve müşteriye sunmak için edindiğiniz bilgileri kullanılması. Fikirlerinizi ve konseptlerinizi satmak için etkili sunumlar yapmayı oğrenmesi.

 

 

 

 

Tasarım Lideri

Kurs süresi: bir yıl, tam zamanlı (30 hafta yüz yüze dersler ve 15 hafta staj olmak üzere toplam 45 hafta).

Kurs başlangıcı: 7 Ağustos - 14 Haziran

Kurs yeri: Stockholm Kampüsü, İsveç

Kurs ücreti: 152 bin İsveç kronu

Dijital iletişim, tasarım, yaratıcı problem çözme ve iş zorlukları konusunda stratejiden uygulamaya kadar becerilerinizi geliştirin.a

 

 

 

 

 

 

Dijital Kreatif

Tüm birimler İngilizce olarak sunulmaktadır. Bu alana kabul edilmek için IELTS 5.5 ila 6 seviyesinde İngilizce dil bilgisine sahip olmanız gerekir, ancak bir dil sertifikası ibraz etmenize gerek yoktur.

Kurs yeri: Stockholm kampüsü

Kurs ücreti: 229 bin İsveç kronu

Dijital Kreatif, dijital ağlarda ve sosyal medyada iletişimde teknoloji, tasarım, proje yönetimi ve iş geliştirmeyi öğrendiğiniz geniş bir disiplindir. Bu kursun amacı, bu mesleğe ve gelişimine yönelik kapsamlı bir bakış açısına ve aynı zamanda uzmanlaşmış bir tutuma sahip öğrenciler yetiştirmektir.

Ön Yüz Geliştirme

Kurs süresi: 2 yıl tam zamanlı. 53 hafta yüz yüze eğitim, 27 hafta staj olmak üzere toplam 80 hafta

Kurs yeri: Hyper Island College Stockholm kampüsü

Not: 27 haftalık staj döneminde favori front-end geliştirici işlerine başvurabilirsiniz.

Kurs ücreti: Toplam kurs ücreti 205 bin İsveç kronu

İstemci tarafı programcıları olarak da bilinen front-end geliştirici programcılar, bir web sitesinin çeşitli öğelerini ve bölümlerini tasarlamak ve oluşturmak için HTML, CSS ve JavaScript kodlama dillerini kullanır.

Hareketli Grafik Tasarımcısı

Genel olarak, 90 haftası Karlskrona kampüsünde yüz yüze eğitim ve 19 haftası staj olmak üzere 109 haftadan oluşmaktadır.

Kurs ücreti: Uluslararası öğrenciler için toplam kurs ücreti 279 bin İsveç kronu

Bu kurs, animasyon veya uluslararası film endüstrisindeki kariyerinizi başlatma veya geliştirme konusunda farklı beceriler öğrenme şansınızı artırır. Animatör, hareket tasarımcısı, grafik tasarımcı, illüstratör, senarist, stratejist, yönetmen veya yapımcı gibi pozisyonlarda çalışacaksınız

UX Tasarımcısı

Kurs Süresi: İsveç, Karlskrona'daki kampüste 90 hafta yüz yüze eğitim.

Staj Süresi: 23 hafta

Kurs ücreti: 229 bin İsveç kronu

UX tasarımı, insan davranışı, işgücü piyasasının ihtiyaçları ve en son teknolojiler arasında bir kısayol sağlar. Bu alan, kullanıcılara veriye dayalı araştırma ve yaratıcı düşünceye dayalı kapsamlı küresel erişim sağlar.

Ana rolü, kullanıcılar için kullanışlı ve eğlenceli bir ürün yaratmaktır. Tasarım fikirlerini doğrudan araştırma konularından uygulamak için araştırmacılar, tasarımcılar, ürün yöneticileri ve mühendislerle kolayca ortak tasarım oturumları yürütürler.

Hyper Island nedir?

Multimedya öncüleri Jonathan Briggs, David Erickson ve Lars Lund bir proje üzerinde çalışmak için bir araya geldiklerinde, yirmi yıl boyunca on binlerce işi ve işletmeyi etkileyecek bir yaşam boyu öğrenme yolculuğuna çıktıklarının farkında değillerdi.

1996'da birbirlerini daha iyi tanıdıkça, üçünün de ortak bir yanı olduğunu fark ettiler: hiçbiri çocukken öğrenmekten zevk almamıştı. Sürekli değişen bir dünyada doğrusal ve sabit eğitim yöntemiyle o kadar hüsrana uğradılar ki, öğrenmenin pratik olarak deneyimlendiği alternatif bir öğrenme yolu tasarladılar ve İsveç'in Karlskrona kentinde terk edilmiş bir hapishane satın aldılar. "Hiper" kelimesi Yunanca kökenlidir ve "ötesi" anlamına gelir. Http'deki "h"nin günümüzde bilgisayar kodlamasında kullanılması gibi, kelime de doğrusal olmayan bir dünyada sayısallaştırma ve gezinme anlamına gelir. "Ada", hapishanenin bulunduğu Karlskrona'daki Trusi'nin doğusundaki küçük bir toprak parçası olan Stomholmen'dir. Eskiden İsveç Donanması'na ait olan okul, bugün okulumuzun yanı sıra İsveç'in en eski denizcilik müzelerinden birine ve diğer birçok tarihi binaya ev sahipliği yapmaktadır.

Hyper Island, bilim ve hayatı öğrenmek isteyen gençler için harika bir deneyimdir. Öğrencilerin imkansız görünenin mümkün olduğunu öğrendiği yer. En son bilim ve teknolojinin dünyada inovasyonu ve ilerlemeyi nasıl sağlayabileceğini keşfettikleri yer. Burada öğrenciler statükoyu incelemeye ve hayallerinin peşinden gitmeye teşvik edilir.

Bu okulda doğru ya da yanlış olmayacak, öğretmen ve ödev olmayacak. Bunun yerine öğrenciler gerçek dünya projelerine katılır ve önemli problemleri çözerek öğrenirler. Bireysel çabadan ziyade ekip çalışmasına odaklanmaları ve birlikte etkili ve yenilikçi çalışma becerilerini kazanmaları teşvik edilir. Bu kurumun kurucuları, tüm insanların büyüme yeteneğine sahip olduğuna ve öğrencilere yaşam boyu öğrenenler ve değişimin liderleri olmaları için yeni düşünme ve öğrenme yolları sağladığına şiddetle inanıyorlardı.

Bugün, Hyper Island küresel bir varlığa sahiptir ve ilerici gelişimi ve dünyanın dört bir yanından genç yetenekler, ileri görüşlü liderler ve profesyonellerden oluşan canlı topluluğu ile sektörde tanınmaktadır. Amacımız değişmedi ve dijital dünyada gelişmek için faydalı becerilere, araçlara ve motivasyona sahip daha fazla insanı etkileyerek dünyayı hala değiştirmek istiyoruz. Vizyonumuz, yaşam boyu öğrenenler dünyasıdır.

Kursların ücreti nasıl ödenir

Mülakatları geçtikten sonra öğrenciler, üniversite ile sözleşme imzaladıktan sonra on gün içinde ücretinin %25'ini doğrudan Hyper Island hesabına yatırmak zorundadır. Bir sonraki ödeme, ücretinin %50'si olup, bu tutar Temmuz'da, kalan %25'i ise eğitime girdikten ve başladıktan sonra Kasım'da ödenmelidir.

Kurumumuzun Hyper Island koleji ile yaptığı görüşmelerde, başvuru sahibinin öğrenci ikamet talebi İsveç Göçmenlik Bürosu tarafından reddedilirse, kolej kalan miktarı 5.000 SEK düşüldükten sonra öğrenciye iade edecektir. Bu yasa sadece İranlılar için geçerlidir ve diğer ülkelerden gelen öğrenciler, vize reddi durumunda 5000 kron miktarından çok daha yüksek olan toplam ücretinin %10'una kadar ödemelidir.

Tüm mali konular ve mali transferler kolej ve öğrenci arasında gerçekleşir ve bu kurumun ücretlerinin ödenmesi ve iadesi konusunda aracılık rolü yoktur. Elbette, faturayı gönderirken ve ücreti iadesi talep ederken gerekli yönlendirmeyi sağlayacağız.

Kabul süreci

Bizimle iletişime geçip akademik bilgilerinizi paylaştıktan sonra dil seviyeniz doğrudan bu kurumun İsveç ofisi tarafından test edilecek ve gerekli dil seviyesine sahipseniz bizimle sözleşme imzalayabilirsiniz. Sözleşme imzalandıktan sonra aşağıdaki belgeler istenmektedir.

 • Eğitim nitelikleriniz, tercihen tam bir lise diploması ve Adalet ve Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış resmi bir çeviri (noter) ile lisans seviyesine kadar
 • Biyometrik fotoğraf dosyası
 • Pasaportun ilk sayfasını PDF formatında taraması
 • Europass formatında özgeçmiş
 • Hyper Island'da okumak hakkında motivasyon mektubu
 • İngilizce yazılmış ve en fazla beş dakika içinde okunabilen bir araştırma başlıklı başvuru görevi bize göndermelisiniz. Bu ödev ister yazılı, ister PowerPoint slaydı, hatta beş dakikalık bir video olsun, herhangi bir formatta olabilir.Bu alanda yaratıcılığınızı maksimum düzeyde kullanmanızı öneririz. Bu ödevin konusu tarafımızca size sunulacaktır.

Söz konusu belgeleri gönderdikten sonra Hyper Island koordinasyonunda sizin için en yakın görüşme saatini ayarlayacağız. Çevrimiçi bir görüşme yapabilmek için kaliteli bir internete, kaliteli bir web kamerası ve mikrofona ve Google Hangout'a erişiminiz olmalıdır. Mülakat günü, geçerli pasaportunuz kimlik doğrulaması için sunulmalıdır.

Mülakat süreci

45 dakika boyunca bireysel olarak mülakata alınacaksınız, ardından diğer 4 öğrenciyle birlikte bir gruba yerleştirilecek ve ortak bir görevi tartışmaya başlayacaksınız. Röportajın bu bölümünün amacı, gruptaki performansınızı ve nasıl çalıştığınızı değerlendirmektir. Grup çalışmasını bitirdikten sonra, Hyper Island kolej size kısa bir araştırma konusu gönderecek ve araştırma dosyanızı onlara ve bize göndermeniz için size 90 dakika süre tanıyacaktır. Bu bölümün amacı, baskı altında ve teslim tarihlerinde nasıl çalıştığınızı değerlendirmektir.

Mülakatı tamamladıktan sonra, testinizin sonucunu bir hafta sonra açıklayacağız. Kabul edilirse, Hyper Island, sizinle kolej arasındaki sözleşmeyi size çevrimiçi olarak gönderecektir. Sözleşmeyi online olarak imzalayıp onayladıktan sonra en geç 10 gün içinde toplam eğitim ücretinin %25'ini yatırmanız gerekmektedir.

Ek bilgi için ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz.