DATA ANALYST

دیتا آنالیست

دیتا آنالیست

نحوه جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و نتیجه‌گیری مرتبط از داده‌ها را کشف کنید، و با کمک به تصمیم گیرندگان این حوزه، در اتخاذ تصمیم‌های تجاری بهتر و هوشمندانه‌تر به آن ها راهنمایی ها و راه کار های تخصصی ارائه کنید.

معرفی رشته

آنالیز دیتا  چیست؟

آنالیز دیتا رشته‌ای است که از حجم بالای داده ها و اطلاعات زیادی که هر روزه در کسب و کار ثبت و ضبط می‌شود، نتایج و استدلال‌های منطقی گرفته و در جهت تصمیمات و راهبردهای کسب و کار اطلاعات منسجم و قابل درک تهیه می کند.

در واقع  دیتا آنالیست مترجمی است که از مجموع اطلاعات جزئی و نامفهوم، درک وضعیت و اهداف و استراتژی هایی برای آینده و اصلاحاتی برای وضعیت موجود استخراج می کند.
به این ترتیب تحلیلگران می توانند فضای رقابتی، منافع  داخلی و خارجی کسب و کار را تشخیص داده و راه‌های حل‌هایی برای بهبود آن‌ها پیشنهاد کنند.

دیتا آنالیست  چه مهارت‌هایی باید داشته باشد؟

مهارت های فنی مثل : تسلط به زبان‌های برنامه نویسی ، آر ، پایتون و غیره

تسلط به پایگاه داده
پایگاه دیتا با داده های استخراج شده و ساخته شده ارتباط دارد. از جداول مختلف برای انجام تجزیه و تحلیل داده در آن استفاده میشود . اس کی ال ، تی – اس کیو ال ، پی ال ،  پر استفاده ترین زبان های استعلام پایگاه داده  هستند.

تسلط به ابزارهای صفحه گسترده مثل

مایکروسافت ، گول شیتز
دیتا آنالیست ها باید مهارت مطلوبی  در کار با اکسل داشته باشند و تکنیک های پیشرفته مدل سازی و تجزیه و تحلیل را بدانند..

ماشین لرنینگ یا یادگیری ماشین 
دیتا آنالیزورها با مهارت یادگیری ماشین ، فوق العاده در زمینه ی کاری خودشان پیشرفت خواهند کرد ، اگرچه مهارت یادگیری ماشین از مشاغل معمول برای یک تحلیل گر داده مورد  انتظار نیست .

تسلط به نرم افزارهای تجسم داده مثل کلیک و تابلو  

دانش ریاضی و آمار کافی برای پروسه جمع آوری، اندازه گیری، سازماندهی و آنالیز داده ها

مسئولیت های یک تحلیلگر داده چیست ؟

طراحی و حفظ سیستم‌ها و پایگاه‌های داده

رفع خطاهای کدگذاری و سایر مشکلات مربوط به داده 

استفاده از الگوها و روندها برای تفسیر مجموع داده ها

نگاه کلی به این رشته :

در مسیر حرفه ای دیتا آنالیز  تصمیماتی بگیرید که تفاوت ایجاد کند .

90 درصد از داده های جهان طی دو سال گذشته از طریق حسگرها، رسانه های اجتماعی، تصاویر، تراکنش های تجاری و سیگنال های جغرافیایی از گوشی های هوشمند ایجاد شده است. با منابع بزرگ داده، مزیت های رقابتی جدیدی به وجود می آید و شرکت ها باید یاد بگیرند که چگونه داده ها را مدیریت و تجزیه و تحلیل کنند تا بینش ها و دانش ارزشمند را به عنوان پایه ای برای تصمیم گیری های استراتژیک استخراج کنند. این رشته راهی برای یادگیری نحوه جمع آوری، تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری مرتبط از داده ها برای حمایت از تصمیم گیرندگان در ایجاد کسب و کارهای بهتر و هوشمندتر است.

قدرت رشد با دیتا آنالیز

 در دنیای بازاریابی و توسعه تجارت امروزی، به طور فزاینده ای افرادی را خواهید یافت که تقریباً منحصراً با داده ها سر و کار دارند. آنها ممکن است تحلیلگران داده، هکرهای رشد، بازاریابان داده محور یا به سادگی استراتژیست نامیده شوند. چیزی که آنها را متحد می کند این است که راهی برای مهار قدرت داده ها پیدا کرده اند. آنها از داده ها ، برای ایجاد استراتژی های تجاری، برنامه های بازاریابی و تأثیرگذاری بر توسعه خدمات و محصول استفاده می کنند.

محتوای واحد ها

در این رشته چه مطالبی می آموزیم؟

مهارت هایی که بیشتر از همه در این حرفه مورد نیاز هستند را فرا بگیرید.

داده ها در حال تغییر روش بازاریابی و کسب و کار هستند. رشته دیتا آنالیست 80 هفته ای به شما مهارت هایی را آموزش می دهد تا با موفقیت در بازاریابی، استراتژی و کارآفرینی شغلی را راه اندازی یا تسریع بخشید. شما 53 هفته را در پردیس استکهلم ما سپری خواهید کرد، به علاوه 27 هفته کارآموزی را در هر نقطه از جهان میتوانید انجام دهید.

 اطلاعات اصلی و کلی این رشته

 طول دوره : 80 هفته شامل 53 هفته کلاس حضوری و 27 هفته کارآموزی

محل برگزاری کلاس ها : سوئد ، کمپس استکهلم کالج هایپرآیلند

ساعات برگزاری کلاس: دوشنبه الی جمعه ساعت 9 صبح الی 5 بعد از ظهر

شهریه ی دوره :

205 هزار کرون سوئد برای کل دوره

پرداخت شهریه در این کالج طی 3 قسط انجام میشود . 25 درصد پس از قبولی در مصاحبه ی کالج ودریافت پذیرش . 50 درصد قسط دوم در ماه جولای  و25 درصد  قسط اخر در ماه نوامبر پس از ورود و شروع تحصیل

زمان اپلای : برای اطلاعات بیشتر برای زمان اپلای با ما تماس بگیرید .

نیازمندی ها برای اپلای :

متقاضیان باید حداقل دیپلم دبیرستان یا معادل خارجی و همچنین دوره دبیرستان سوئدی "ریاضیات 2" یا دانش معادل خارجی را که از دبیرستان، آموزش عالی یا از طریق تجربه عملی قبلی به دست آورده اند، داشته باشند. سطح زبان انگلیسی بین نمره ی 5/5 الی 6 آیلتس باشد . (نیاز به مدرک آیلتس نیست ).

داستان خود را در بحث آنالیز داده معنی دار کنید

درک داده ها به شما یک پایه محکم برای داستان سرایی معنادار می دهد. یاد بگیرید که چگونه از اینفوگرافیک ها، تجسم داده ها و نقشه ها برای ایجاد داستان های هدفمند برای فعالیت بازاریابی موفق استفاده کنید. تجربه عملی کار با تجسم داده ها را برای ایجاد پیام های واضح به دست آورید.

ابزارهای مناسب

شناسایی، تجزیه و تحلیل و ارائه داده های آماری با روش ها و ابزارهای رایج آماری. یاد بگیرید که چگونه از داده ها نتیجه گیری کنید، پیش بینی کنید و مسائل را حل کنید. از دانش کسب شده خود برای ایجاد یک ایده تجاری منحصر به فرد و ارائه آن به مشتری استفاده کنید. یاد بگیرید که برای فروش ایده ها و مفاهیم خود، ارائه های موثری را انجام دهید.

منبع و تفسیر

دانش‌آموزان می‌توانند کشف کنند که کجا می‌توان دیتاهای  با ارزش را، هم در سیستم‌های داخلی و هم در سیستم‌های خارجی، به دست آورد و با ارزیابی انتقادی و به دست آوردن بینش از داده‌های سخت مواجه می‌شوند. یاد بگیرید که چگونه با نرم افزار هوش تجاری کار کنید که برای کمک به شرکت ها در تصمیم گیری استراتژیک تجاری طراحی شده است.

فرصت های شغلی

انتظار می رود که تنها در سوئد، در 4 سال آینده به 5200 دیتا آنالیست  در سراسر صنعت نیاز باشد. علاوه بر این، تمام محتوای دوره برای پاسخگویی به نیازهای صنایع امروزی طراحی شده است و توسط متخصصان صنعت در راس رشته های خود ارائه می شود. خلاصه‌های پروژه واقعی که توسط مشتریان واقعی تنظیم می‌شوند، هسته اصلی  این رشته  را تشکیل می‌دهند و با همکاری نزدیک با شبکه شرکای صنعتی ما توسعه می‌یابند.

حرفه خود را راه اندازی کنید 

بینش، دانش و مجموعه ای از مهارت هایی که به دست می آورید به شما کمک می کند به عنوان دیتا آنالیزور ، استراتژیست داده دیجیتال، تحلیلگر بازار، متخصص تبدیل، استراتژیست بازاریابی و بسیاری دیگر فعالیت کنید .

آموزش حرفه ای در بهترین حالت

این برنامه یک برنامه دیپلم حرفه ای است که به این معنی است که شما یادگیری مبتنی بر تجربه را تمرین خواهید کرد. بدون کتاب درسی، تست یا معلم سنتی. در عوض، شما بخشی از یک محیط یادگیری مشارکتی و پرانرژی خواهید بود که منعکس کننده پویایی مدرن محل کار است. در محاصره مجموعه متنوعی از استعدادها و متخصصان صنعت از سراسر جهان، فرصتی برای ایجاد راه حل هایی بر اساس مشکلات واقعی مشتریان واقعی خواهید داشت.

صدای دانشجو

دوره دیتا آنالیز هایپرلند بسیار کاربردی هست و به نظر من نسبت به تمام رشته های دیگه خیلی فنی تر هست توی نموداری که خود هاپرآیلند اعلام کرده گفتن که دوره فنی هستش و این باعث شد که من این رشته را انتخاب کنم معلوم بود که برنامه نویسی داره و کار آماری و در عین حال کار با دیتابیس ، اینا همش باعث شد که وقتی دوره تموم شد حس میکردی یه چیزی به دانشت اضافه شده و فقط تئوری نبوده برای هم به نظرم با تمام رشته های دیگه متفاوته چون سعی میکنه یه فنی  رو بهت یاده و قطعا از رشته های دیگه سخت هم هست 

افرادی که می آمدند به عنوان کسانی که دوه رو  مدیریت بکنند نماینده های شرکت های بزرگ سوئد بودن پل ستار، ولوو ، از اسپاتیفای و خیلی شرکتهای بزرگ به عنوان سخنران اومدن و دانش فوق العاده ای رو منتقل کردند واقعا لذت بخش بود شنیدن متدهایی که داشتن استفاده می کردند،  این چیزی نبود که من فکر می‌کنم هیچ جای دیگه بشه این تجربه را کسب کرد.

 کسایی که حوزه فناوری  علاقه دارند و اگر یک ذره بک گراندش رو هم داشته باشن بهترین نتیجه رو برای پیدا کردن کار یا توسعه توانایی هاشون حوزه دیتا خواهند گرفت.

امید که مطالب برای شما مفید واقع شده باشد .

با آرزوی موفقیت

موسسه اعزام دانشجو پارس افشین