MOTION DESIGNER

موشن دیزاین

موشن دیزاین چیست ؟

فناوری‌های دیجیتال به ایجاد نوآوری‌ها در دنیای طراحی و  گرافیک  کمک شایانی کرده است ، موشن دیزاین نیز در حال تبدیل شدن به یک مهارت  مهم و کاربردی است. اساساً موشن دیزاین  رشته‌ای است که از طریق استفاده از انیمیشن و جلوه‌های بصری، اصول طراحی گرافیک را در فیلم‌سازی و تولید ویدیو اعمال می‌کند. به عنوان مثال می توان به فیلم ها،  متن های متحرک و انیمیشن ها و برنامه های مبتنی بر وب اشاره کرد.
 موشن گرافيك يا موشن دیزاین یا گرافيك حركتی با استفاده از تكنولوژی ويدئو يا انيميشن و با ايجاد توهم حركت يا تغيير در ظاهر المان های بصری ايجاد می شود.موشن گرافيك معمولاً وقتي كه برای پروژه های مالتی مديا به كار می رود با صدا همراه است.
موشن دیزاینر میتواند شخصی باشد که در طراحی گرافیک سنتی آموزش دیده باشد وآموخته باشد که رسانه های بصری را در حال تکامل زمانی  با دانش طراحی موجود خود ادغام کند،  موشن دیزاینر ها ممکن است از یک پیشینه فیلمسازی یا انیمیشن نیز ایده بگیرند  زیرا این زمینه ها در تعدادی از مهارت ها با هم همپوشانی دارند.

 نگاه کلی بر موشن دیزاین

صنعت موشن  دائما در حال پیشرفت است. مطمئن شوید که آموخته اید چگونه با روندها هماهنگ شوید و از به روز بودن مهارت های خود اطمینان حاصل کنید. آموزش خود را با توجه به برنامه توسعه شخصی  و با بهره گرفتن از  صنعت موشن حال حاضر برنامه ریزی کنید. روندهای جهانی در صنعت موشن را کاوش کنید: روندها، روش های کاری، فرآیندها، نقش ها و غیره

این رشته شما را از طریق اصول اولیه انیمیشن راهنمایی می کند تا مهارت هایی را که برای هدایت مفاهیم حرکتی نوآورانه ی خود نیاز دارید، به دست آورید. شما با کمک  متخصصان صنعت، خود را در دنیای موشن گرافیک غوطه ور خواهید کرد تا به یک خالق خبره از تجربیات بصری و موشن دیزاین  تبدیل شوید.

محتوای کلی  واحد ها

رشته ی موشن دیزاینر تمام طیف مهارت هایی را که برای راه اندازی حرفه ای در صنعت حرکت نیاز دارید را پوشش می دهد. برای موفقیت نیازی به تجربه قبلی نیست. این دوره شامل 90 هفته کلاس حضوری در کمپس کارلسکرونا و 19 هفته کارآموزی میباشد.

به کمک کاوش و جستجو در این رشته ، کارهای خارق العاده خلق میکنید

این دوره بر اساس اکتشافات صنعت موشن ساخته شده است. در هفته های اول، با تعدادی از ابزارهای مورد نیاز برای پشتیبانی از کار خود در پروژه ها و دوره ها آشنا خواهید شد. شما با  تکنیک ها و نرم افزارهای مورد استفاده در صنعت موشن آموزش خواهید دید. این موارد عبارتند از: اصول انیمیشن، استاپ موشن، استوری برد، اصول طراحی گرافیک، و اصول اولیه طراحی شخصیت.

به کمک گسترش دانش خود در این رشته طرح های جدید ارائه میدهید

تسلط بر ابزارها و روش های توسعه مفهوم تصویر و ارائه محصولات  بصری را یاد بگیرید. شما با طرح ها و ایده ها برای توسعه و ارائه مفاهیم طراحی حرکت و موشن  با تمرکز بر برند و گروه هدف کار خواهید کرد. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه این مفاهیم را به همکاران و ذینفعان بفروشید.

تکنیک های عملی

با تکنیک های مختلف، کارهایی که با دست ساخته میشوند را امتحان  کنید.که  اینها شامل اصول طراحی، داستان سرایی، استوری برد، اصول انیمیشن، استاپ موشن، طراحی شخصیت و انیمیشن، انیمیشن سی ای ال و انیمیشن دو بعدی و سه بعدی  میشوند .

شما در این دوره یاد میگیرید که با طیف وسیعی از نرم افزارهای مختلف مرتبط با صنعت کار کنید - هم در کارگاه ها و هم در تمرین ها.

موقعیت های شغلی یک موشن گرافیست  

این برنامه شانس شما برای یادگیری مهارت های مختلف در راه اندازی  یا ارتقاء حرفه خود در صنعت انیمیشن یا فیلم بین المللی را بالا میبرد. شما در موقعیت های شغلی  مانند انیماتور، طراح حرکت، طراح گرافیک، تصویرگر، فیلمنامه نویس، استراتژیست، کارگردان یا تهیه کننده فعالیت خواهید کرد .

مهارت های مرتبط  بااین صنعت را بیاموزید

تمام محتوای دوره برای پاسخگویی به نیازهای صنایع امروزی طراحی شده است و توسط متخصصان صنعت موشن در اولویت زمینه های مورد نیاز این حرفه ارائه می شود. خلاصه‌های پروژه واقعی که توسط مشتریان واقعی تنظیم می‌شوند را بررسی میکنید.

اطلاعات مختص این دوره

طول دوره :

 بطور کلی شامل 109 هفته که 90 هفته ی آن  آموزش حضوری در کمپس کارلسکرونا و 19 هفته کارآموزی است.

شهریه ی دوره :

برای دانشجویان بین المللی شهریه ی کل دوره 279 هزار کرون سوئد میباشد .

موارد لازم برای دریافت پذیرش :

داشتن مدرک دیپلم و دانش زبان انگلیسی در حد آیلتس 5.5- 6 ( نیازی به ارائه ی مدرک زبان نیست ).

صدای دانشجو :

پروژه های حین تحصیل :

پروژه شماره 1 : توضیحات  کلی درباره ی این دوره

معرفی ابزارها و نرم افزار های مربوط به  پروژه ها و دوره ها. نقش موشن دیزاینر ها در جهان در کنار چشم انداز شخصی دانشجویان  برای آینده.

پروژه شماره 2 : مبانی هنر و طراحی گرافیک

پروژه شماره 3 : مبانی موشن دیزاین

پروژه شماره 4 : مبانی موشن دیزاین دو بعدی

پروژه شماره 5 : مبانی موشن دیزاین سه بعدی

پروژه شماره 6 : مسیر حرفه ای شماره یک

پروژه شماره 7 : نقش موشن در  داستان سرایی ، فیلم ، بازی

پروژه شماره 8 : تحقیق بر روی نحوه ی بیان مفهوم بوسیله تصاویر

پروژه شماره 9 : داستان سرایی 2 ، برند ها و محصولات

پروژه شماره 10 : مسیر حرفه ای شماره دو

پروژه شماره 11 : توسعه مهارت در صنایع دستی و ابزار حرکت

پروژه  شماره 12 : توسعه مهارت در صنایع دستی و ابزار حرکت

پروژه شماره 13 : برندسازی، مفهوم،اصلاح  و تولید

پروژه شماره 14 :مسیر حرفه ای شماره 3

پروژه شماره 15 :موشن استودیو  1

پروژه شماره 16 :مسیر حرفه ای 4

پروژه شماره 17 : موشن استودیو 2

پروژه شماره 18 : مسیر حرفه ای 5

پروژه شماره 19 : پروژه نهایی 1 . برنامه ریزی و تولید اثر

پروژه شماره 20 : مسیر حرفه ای 6

پروژه شماره 21 : پروژه نهایی2 ، مرحله ی تولید

پروژه شماره 22 : مسیر حرفه ای 7

پروژه شماره 23: جایگاه صنعتی موشن

با آرزوی موفقیت برای دانشجویان

موسسه اعزام دانشجو  پارس افشین