آخرین مطالب

بدین وسیله به اطلاع متقاضیان محترم تحصیل در کرس‌های زبان انگلیسی‌ دانشگاه‌های سوئد به خصوص دانشگاه لینئوس می‌رساند که اخیرا برخی‌ از مؤسسات اعزام دانشجو مدعی اخذ پذیرش در کرس زبان بدون نیاز به مدرک زبان و تحصیل دانشگاهی شده اند. این مؤسسات با ادعای ارتباط نزدیک با دانشگاه‌های سوئد و با اخذ مبالغ به مراتب بالاتر از نرخ مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فنّ آوری اظهار میکنند که به واسطهٔ ارتباطشان با دانشگاه‌های سوئد میتوانند پذیرش تحصیلی‌ شما را بدون نیاز به هرگونه مدرک تحصیلی‌ دانشگاهی و یا نیاز به مدرک زبان با حق الزحمه بالاتر اخذ نمایند.

در وبسایت رسمی‌ دانشگاه لینئوس (اینجا را ببینید) قید شده که برای اخذ پذیرش در کرس زبان، متقاضی می‌بایست دارای انگلیسی‌‌ِ اِی باشد و همچنین متقاضی باید حداقل ۱ سال تحصیلی‌ دانشگاهی داشته باشد. انگلیسی‌‌ِ اِی با دو راه به وزارت علوم و دانشگاه‌های سوئد اثبات میشود:

۱- مدرک آیلتس آکادمیک با نمره ۵،۵ که هیچ کدام از بند‌ها زیر ۵ نباشد.

۲- پاس کردن ۸ واحد درسی‌ زبان انگلیسی‌ در دانشگاه در ایران. این ۸ واحد شامل واحد‌های زبان پیش‌دانشگاهی نمی‌شود.

قوانین در کشور سوئد به نحوی وضع شده که هیچ کس! تاکید می‌کنیم، هیچ کس حتی پادشاه سوئد با داشتن روابط مجاز به شکستن و یا دور زدن آنها نیست. همچنین در نظام اداری سوئد استثنا برای هیچ کس وجود ندارد. اگر معافیت یا استثنائی در هر امری وجود داشته باشد، همه به شکل مساوی حق بهره مند شدن از آن‌ را خواهند داشت. پرسنل دانشگاه هم قدرت شکستن قانون را به واسطهٔ رابطه با فردی در ایران نداشته و هرگز سابقه شغلی‌ خود را به واسطه روابط دوستانه یا مالی‌ سیاه نمیکنند.

این مؤسسات با جعل مدرک تحصیلی‌ یا مدرک زبان انگلیسی‌ بدون آنکه شما از نحوه ارسال یا اخذ آنها مطلع شوید مدارکی به نام شما برای دانشگاه ارسال کرده و مدعی میشوند که شما واجد شرایط لازم هستید و پذیرش را اخذ میکنند تا به پول خود برسند. این مدارک تحصیلی‌ در بانک مدارک سوئد ذخیره شده و تا زمانی‌ که شما در هرکجای دنیا تحصیل، کار یا زندگی‌ می‌کنید باقی‌ مانده و قابل دسترسی‌ میباشند. هر زمانی‌ که یکی‌ از سازمانهای اروپا به جعلی بودن مدارک شما پی‌ ببرند شما را به جرم ارائه اطلاعات غلط دادگاهی کرده و جریمه نقدی و دیپورت تنها بخشی از تبعات این اقدام خواهد بود. به یاد داشته باشید که در صورت شناسایی جعلی بودن مدارک، این تنها شمایید که مسول ارائه اطلاعات غلط بوده و هیچ گونه تبعاتی برای مؤسسات نخواهد داشت.

توصیه به متقاضیان عزیز:

اخذ پذیرش و مهاجرت به سوئد در کوتاه مدت ممکن است برای شما که واجد شرایط نیستید خوشیند باشد اما پس از ورود به سوئد سازمان‌های سوئدی در نهایت به این جعل اسناد پی‌ برده و مشکلات و تبعات آتی غیر قابل پیش بینی‌ خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *