XR CREATIVE DEVELOPER

برنامه نویس خلاق تکنیک ایکس آر

برنامه نویس خلاق تکنیک ایکس آر

نگاهی کلی به این رشته :

فیسبوک نام خود را به متا تغییر داده است و سازمان های زیادی چشم به دنیای متاورس دوخته اند . این به این معنی است که فرصت ها و برنامه های کاربردی در بحث واقعیت مجازی با نام کلی ایکس آر با سرعت زیادی درحال رشد هستند.

ناظران بازار پیش بینی می کنند که تولید جهانی صنعت ایکس آر تا 5/46 درصد در سال رشد داشته باشد.

علم و فناوری به صورت کلی به یک رشد بزرگی دست یافته است و کاربردهای آن فراتر از برنامه های سرگرم کننده و اپلیکیشن های بازی میباشد.

به عنوان مثال : کاربردهای وسیع آن درفناوری پزشکی ، زیرساخت ها ، صنعت مد و آموزش به سرعت در حال افزایش است .

این دوره به نیازهای رقابتی مانند چگونگی رفتار با مشتری ، آموزش مربی ارزش گذاری و اخلاق مداری پاسخ میدهد که تجربه ای همه جانبه را به همراه رویکردی جامع در بر دارد .

علاوه بر مهارت های سخت و سنگین فنی در طراحی و تکنولوژی ایکس آر ( نرم افزار و سخت افزار ) ، مهارت های توسعه فردی در افراد نیز تقویت میگردد. این دوره شما را برای نقش ها و شغل هایی مثل طراح خلاق ایکس آر ، طراح متاورس ، هنرمند فنی ، طراح آی آر و وی آر (واقعیت مجازی ) و تولید کننده آی آر و وی آر آماده میکند.

محتوای واحد ها

این دوره ، دانش و مهارت مورد نیاز را برای کمک به شما در راه اندازی حرفه خود به عنوان یک توسعه دهنده خلاق ایکس آر فراهم میکند . شما 53 هفته کلاس حضوری در کمپس استکهلم خواهید داشت بعلاوه 27 هفته کارآموزی در هر نقطه ای از جهان که شما بخواهید.

از رهبران و مدیران صنعت بیاموزید

در هایپرآیلند ، آموزش سنتی به سبک قدیم اجرا نمیشود و این رهبران صنعت های بزرگ هستند که آموزش شما را بر عهده دارند.

پروژه های تجاری واقعی

در هایپرآیلند با چالش های حقیقی دنیای صنعت ، فناوری رو به رو میشوید و می آموزید که برروی کیس های واقعی و تجاری کار کنید .

محیط آموزشی خلاق و پویا

از محیط های آموزشی سنتی خارج شوید و با همکلاسی های جدید خود که از سراسر دنیا در این مرکز گرد هم آمده اند ، مطالب روز دنیا را بیاموزید و در مورد نحوه ی همکاری موثر و نحوه رهبری و مدیریت پروژه های تحول آفرین کسب و کار، با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشید .

مهارت ها و تکنیک های صنعتی را بیاموزید

مشاغلی که پس از گذراندن این دوره ، میتوانید در آن ها مشغول به کار شوید .

طراح بازی های کامپیوتری ، برنامه نویس خلاق ایکس آر ، طراح متاورس ، طراح و توسعه دهنده آی آر و وی آر ( واقعیت مجازی ) .

شما برای توسعه ی مهارت های خود جهت رفع نیاز های فنی این شغل باید این موارد را بدانید :

طراحی سه بعدی ، انیمیشن و تجسم سه بعدی

 استفاده از تکنیک ها و ابزار ها برای توسعه ی نمونه ی اولیه

قابلیت استفاده ، طراحی و تکنیک یو ایکس در رسانه های بزرگ و جامع

توسعه ی نرم افزار ها در کار تیمی

طراحی یک پروژه ی ایکس آر به همراه داشتن درک جامعی از مباحث : رفتار با کاربران ، آموزش ، ارزش گذاری ، اخلاق مداری با کاربران

توانایی یادگیری بدون وقفه برای گسترش مداوم یک تیم حرفه ای

مدیریت زمان ، منابع ، نیازمندی ها ، روابط و.... توسط سهامداران در پروژه های ایکس آر

توانایی استفاده از نرم افزار ها ، تکنولوژی ، بسترهای نرم افزار ، سخت افزار و .... برای طراحی و توسعه ی ایکس آر

پروژه ها و واحدهای درسی

واحد 1 : هفته ی معارفه

معرفی تعداد و اسامی نرم افزار ها و تکنیک های لازم . نرم افزار هایی برای کمک به رشد توسعه فردی و گروهی . رهبری گروه . توسعه ی ایده . ارائه ی تکنیک ها و طرح ها

واحد 2 : زبان های برنامه نویسی ، مهندسی طراحی بازی های کامپیوتری ، طراحی سه بعدی ( قسمت اول )

این واحد در نوع آموزش طرح هایی که ارائه میکند با دیگر واحدهای ارائه شده در این دوره تفاوت دارد . و یک روز در هفته به یادگیری افراد جهت توسعه ی مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک  برنامه نویس ایکس آر اختصاص داده شده است .  

واحد 3 : صنعت ایکس آر

شناخت نرم افزار ها و سخت افزار های تخصصی صنعت ایکس آر ، تشخیص اینکه کدام نرم افزار ها در ارتباط با کدام سخت افزار ها می باشند و همچنین چگونگی انتخاب نرم افزار و سخت افزار های مناسب با پروژه های در حال توسعه . درک کلی از شرکت های فعال حاضر در این زمینه و تشخیص چگونگی طرح ایده جهت اهداف مورد نظرشان

واحد 4 : توسعه ی جامع

بیاموزید که چگونه از تصاویر مفهومی برای همسویی با مشتریان و ذینفعان استفاده کنید و چگونه با پلتفرم ها و ابزار های آنلاین برای افزایش کارایی پروژه ها استفاده کنید.هدف از مدل سازی نمونه ها ، پیاده سازی و همچنین اعتبار سنجی ایده های مفهومی ، به کارگیری طرح فکری به هنگام تعریف و آزمایش ایده ها و مشخص کردن چگونگی کارکرد آن ها با کاربران می باشد .

روش های تجربی کار با کاربران در فیلد کاری ایکس آر که هم اکنون در حال استفاده هستند را بیاموزید . برای مثال به خط تولید لوله با نگاهی جامع تر نگاه کنید و از روش های قبلی و نرم افزار های ساخته شده استفاده کنید .

واحد 5 : زبان برنامه نویسی ، موتورهای بازی 3 ، مدل سازی سه بعدی ( بخش دوم )

شما در بحث برنامه نویسی ، می آموزید که منطق بیشتری به جهت ایجاد دنیایی بسیار نزدیک به واقعیت و همچنین تولید اشیای سه بعدی به کار بگیرید.

واحد 6 : شبیه سازی صنعت

با تمرین ، دنبال کردن و مدیریت تغییرات ، درک درستی از کدهای نرم افزار ها به دست می آورید . بااستفاده از سیستم های کنترل نسخه برای کمک به تیم نرم افزار به منظور مدیریت تغییرات کد منبع در طول زمان آشنا شوید .

واحد 7 : زبان برنامه نویسی –  بازی کامپیوتری – مدل سازی سه بعدی ( بخش سوم )

در این بخش ، شما تفاوت ها و تمایزات اساسی میان دو نوع داده ، هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی را برای ارائه ی پاسخ های روشن تر و ارائه ی رویکرد های هدفمند تر در مورد چگونگی پاسخ به سوالات کلیدی ، می آموزید .

واحد 8 : آشنایی با صنعت

تعریف ، طراحی ، تحویل و اجرای یک پروژه ی کامل در یک بازه زمانی معین برای یک مشتری واقعی را می آموزید .

چگونگی به کارگیری تمام دانش و علم به دست آمده در طول دوره آموزشی خود ، در خلال انجام یک پروژه ی مهم به صورت تیمی را می آموزید .

در مورد چگونگی موقعیت خود در صنعت با برند سازی و ارتباطات شخصی آشنا میشوید.  

رزومه و پورتفولیوی حال حاضر خود را در این مرحله آماده کنید ( می تواند شامل پروژه های قبلی شما نیز بشود ) . شرکت کنندگان در مورد نحوه ذخیره داده های ساده در پایگاه های داده ای مثل دبلیو اس و گوگل فایربیس و همچنین ارسال و بازگرداندن آن داده ها به یک پروژه ی واحد ،آشنا خواهند شد.  

شرکت کنندگان از اینکه صنعت در این رشته به کجا خواهد رسید و روش های جدید چه خواهند بود ، به درک عمیقی دست می یابند .

واحد 9 : جایگاه صنعتی ( کار آموزی )

جایگاه صنعتی این رشته ، فرصت هایی را برای شرکت کنندگان فراهم میکند تا با حضور در یک محیط حرفه ای به کمک متخصصان صنعت ، درک عمیق تری در زمینه تخصص خود ایجاد کنند ، در آخرین هفته های کار آموزی دانشجویان در هایپرآیلند گرد هم می آیند و دانش و مهارت به دست آمده از این دوره را با یکدیگر به اشتراک می گذارند .

 اطلاعات کلی دوره :

شروع دوره : 8 آگوست تا 29 مارچ

طول دوره : 80 هفته . 67 هفته کلاس حضوری 13 هفته کارآموزی

مکان برگزاری دوره : کالج هایپرآیلند . پردیس یا کمپس استکهلم

شهریه ی دوره : برای دانشجویان بین المللی 205 هزار کرون برای کل دوره

بازه ی اپلای : لطفا با مشاوران موسسه در ارتباط باشید .

با آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان