خلبانی‌ در سوئد SOUTH SWEDEN FLIGHT ACADEMY

خلبانی‌ در سوئد، ساوس سویدن بزرگترین آکادمی پرواز در جنوب کشور سوئد می باشد که در فرودگاه مالمو (مالمو استوروپ) واقع شده است. این آکادمی در سال 2015 افتتاح شد و از سال 2017 با مدیریت جدید تااکنون مشغول به فعالیت است. این کالج مجموعه  دوره های  تمرینی مختلفی دارد. برای مثال دوره ی  صفر تا مدرک ام سی سی  و دوره های ترکیبی که توسط این کالج ارائه میشود که پس از گذراندن آن ها میتوانید طی دو سال مدرک خلبانی خود را دریافت کنید.

ساوس سویدن سالانه پذیرای دانشجویان بین المللی زیادی ست که توسط بهترین مربیان آموزش میبینند. مربیان پرواز این کالج، متخصصانی هستند که در زمینه های، ایرلاین های تجاری و همچنین نیروی هوایی تجربه های فراوانی دارند .

موسسه اعزام دانشجو و خدمات مهاجرتی پارس افشین از سال ۲۰۲۲ نماینده انحصاری آکادمی خلبانی‌ ساوس سویدن در ایران می‌باشد. دوره‌های اصلی‌ این مرکز برای دانشجویان ایرانی‌ علاقمند به حرفه خلبانی‌ در سوئد در دو حوزه صفر تا‌ ام سی‌ سی‌ و دوره‌های تبدیل مدرک خلبانی‌ به یاسا، اصطلاحا کانورژن کورس،  هدف گذاری شده ا‌ند.  

دوره های آموزشی این کالج تحت نظارت آژانس ملی سوئد در حوزه  تحصیلات فنی و حرفه ای میباشد.

شرایط عمومی‌ تحصیل در سوئد

 

EASA Airline Pilot Program with First Officer work opportunity

در این دوره ، هدف ، تدریس خلبانی به  دانشجویانی ست که میخواهند پس از فارغ التحصیلی به عنوان خلبان در یک شرکت هواپیمایی یا در چارتر وی آی پی استخدام شوند.

دانشجویان این دوره ، پس از کسب تجربه ی عملی کافی ، به عنوان افسر اول ، خطاب میشوند و پس از کسب دانش تئوری لازم برای شرکت در کلاس های عملی آماده میشوند و سپس عنوان  کاپیتان را  دریافت میکنند. (گذراندن واحدهای تئوری پیش نیاز کلاس های عملی ست ).

کورس های تحصیلی این دوره شامل کلاس های تمرینی تمام وقت است که از صفر تا ام سی سی میباشند.

کلاس های تئوری به طور معمول روزهای آخر هفته برگزار میشوند واما  کلاس های عملی هرروز در طول هفته برگزار میشوند.

پس از تکمیل دوره ی آموزشی به دانشجویان برتر فرصتی ارائه میشود که موقیت آن منحصرا توسط کالج مشخص  میشود. دانشجویان برتر میتوانند به عنوان افسر اول دربخش جت وی ای پی، چارتر همراه مشغول به کار شوند.

طول دوره : 24 ماه

واحد های مربوطه :

 • CPL - Commercial Pilot License
 • NR - Night Rating
 • SEP - Single Engine Piston Rating
 • MEP - Multi Engine Piston Rating
 • IR-SE - Instrument Rating Single Engine
 • IR-ME - Instrument Rating Multi Engine
 • AUPRT - Advanced Upset Prevention & Recovery Training
 • MCC - Multi Crew Cooperation

750 ساعت درس های تئوری ، 200 ساعت آموزش پرواز و مدیریت زمان

پس از تکمیل واحدهای  تئوری  ، برای واحد های زیر آماده میشوید

سی پی ال : مدرک  خلبان تجاری

ان آر : آموزش پرواز در شب

اس ای پی : آموزش پرواز با هواپیمای تک موتوره  

ام ای پی : آموزش پرواز با هواپیماهای دو موتوره

آی آر- اس ای : دوره ی  ابزار هواپیمای تک موتوره

آی آر-ام ای : دوره ی ابزار هواپیماهای چند  موتوره

ای یو پی آر تی : دوره ی آمادگی مقابله با حوادث مربوط به کابین و خدمه (مانند احیا و کنترل بحران )

ام سی سی: آموزش پرواز با هواپیمای مسافربری ( هواپیماهای مسافربری شامل چندین خدمه ی پرواز )

شرایط پذیرش و اپلای برای این دوره :

سن شما باید 18 یا بالاتر باشد

 دوره ی کامل دبیرستان که شامل واحد های فیزیک و ریاضی باشد و همچنین سطح زبان انگلیسی‌ آپر اینترمدیت، بدون نیاز به مدرک زبان.

مدرک کلاس پزشکی یاسا دریافت کنید

برای کسب اطلاعات درباره شهریه دوره و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.  

ICAO LICENSE CONVERSION

تبدیل به مدرک یاسا

دوره‌های کانورژن در محل آکادمی تشکیل میشوند و شما با دسترستی به منابع به شکل آنلاین امکان حفظ شغل فعلی خود و تلاش برای دریافت مدرک یسا را انجام دهید. دوره‌های کانورژن بسته به سابقه پرواز شما، اعتبار مدرک شما و شرایط پزشکی‌ نیازمند ارزشیابی انفرادی می‌باشد. با موسسه پارس افشین به عنوان نماینده انحصاری آکادمی پرواز ساوس سویدن تماس بگیرید و پس از بررسی مدارک شما، به شکل مکتوب ساعتها و دوره‌های مورد نیاز و همچنین مبلغ شهریه به اطلأع شما خواهد رسید.

تکمیل فرم ارزشیابی رایگان تحصیل در رشته خلبانی‌ و کانورژن در کشور سوئد 

دوره های آموزش پرواز کالج ساوت سویدن

MCC

Multi Crew Cooperation

هدف از برگزاری این رشته برای دانشجویان خلبانی ، پرورش  مهارت های فنی و غیر فنی و جزء به جزء علم این رشته با  رویکرد خلبانی ست .

کلاس های تئوری این رشته شامل 25 ساعت تدریس است که  در طول 3 روز انجام میشود و 24 ساعت تدریس انلاین که قبل از روز اول کلاس برای شما برگزار میشود.

آموزش پرواز در کلاس های عملی شامل 20 ساعت تدریس دوره ی ام سی سی  بااستفاده از هواپیمای بوئینگ 737  میباشد . در این کلاس ها شما 10 ساعت پرواز خواهید داشت که  بعنوان خلبان تمرین خواهید کرد ودر کلاس  10 ساعته ی دیگر، به عنوان کمک خلبان آموزش خواهید دید.

طول دوره : یک الی دو هفته

ریزجزئیات واحد ها :

24 ساعت اموزش بصورت انلاین و سلف استادی

25 ساعت کلاس حضوری تئوری

20 ساعت آموزش عملی پرواز

پیش نیاز های پذیرش این رشته :

حداقل 18 سال داشته باشید و یا بالاتر از 18سال داشته  باشید

دارا بودن مدرک خلبان تجاری(سی پی ال ) ،مدرک پرواز و مدرک ابزار هواپیمای چند موتور و تک موتور( ام ای – آی آر )

گذراندن دوره ی  تئوری ای تی پی ال (سنجش مهارت های مختلف در حرفه ی خلبانی و ارتقای سطح این مهارت ها با گذراندن این دوره انجام میشود ).

مهارت و تسلط به  زبان انگلیسی حداقل سطح چهار ( اینتر مدیت به بالا )

ATPL conversions

Multi-Pilot Aircraft Type Rated Pilots

اگر شما در حال تبدیل مدرک ای تی پی ال غیر یاسایی خود با درجه ی معتبر از یک هواپیمای مالتی پایلت (چند خلبانه ) هستید ،میبایست حداقل شرایط درخواست شده و مورد نیاز برای دریافت یک مدرک ای تی پی ال یاسایی که در لیست زیر آورده شده را دارا باشید و همه ی 14 امتحان زمینی را قبول شوید. اما نیازی به شرکت در یک آزمون رسمی و دوره ی مدرسه ی زمینی ندارید.

(آموزش زمینی : آموزش زمینی به معنای کلیه دوره های آموزشی انجام شده در کلاس های درس، جلسات کامل شبیه ساز پرواز، سفرهای میدانی و سایر محصولات و خدمات ارائه شده به مشتری در زمین است که خدمات آموزشی در هواپیما نیستند).

خلبانی‌ در سوئد

خلبانی‌ در سوئد

ادامه : شما به یک مدرک کلاس 1 پزشکی یاسایی نیاز خواهید داشت که این مدرک پزشکی باید توسط همان مرکزی که میخواهید مدرک یاسایی شما را صادر کند ، اعطا شود. همچنین نیاز به گذراندن مهارت ای تی پی ال که ترکیبی از مهارت کنترل و چک کردن هواپیمایی که مد نظر شماست، دارید . (بعلاوه دوره ی آی آر یا رتبه بندی ابزار هواپیما درصورت لزوم ).

این آزمون بای توسط تیم یاسا تی آر ای بر روی یک شبیه ساز یا یک هواپیمای مورد تایید تیم یاسا ، که بدین منظور در نظر گرفته شده ، انجام شود .

یک نکته ی مهمی که باید بدانید ساعات کلاس مولتی پایلت ( اموزش پرواز با هواپیمای چندخلبان ) باید توسط هواپیمایی انجام شود که از نظر آکادمی یاسا به عنوان هواپیمای چند خلبان مورد تایید است و کاربرد دارد.

همچنین آزمون مهارت های ای تی پی ال ، باید توسط یک نوع هواپیمای چند خلبان آموزش داده شود و شما باید اجازه ی پرواز با آن هواپیما را بر روی مجوز ای تی پی ، آی سی ای او خود داشته باشید.

اگر شما با هواپیمای تک  خلبان ،پرواز میکردید اما آن هواپیما را توسط دو خلبان هدایت میکردید و اگر بتوانید ثابت کنید که هدایت دستی آن هواپیما احتیاج به حداقل دو خلبان دارد ، میتوانید ساعات پرواز خود را به عنوان ساعات پرواز با هواپیمای مولتی پایلت ( چند خلبان ) حساب کنید.

 آزمون این مهارت که توسط یاسا انجام میشود و باید امتحان پرواز توسط یک هواپیمای مولتی پایلت مورد تایید یاسا انجام شود که اجازه پرواز با آن نیز بر روی لایسنس آی سی ای او شما موجود باشد.

اگر در این موضوع دارای شک و تردید هستید ، ضروری ست که موافقت مرجع صادر کننده ی مجوز را دریافت کنید که ساعات شما قبل از شروع آموزش محاسبه شود.

خلبانان بدون درجه

اگر شما مدرک آی سی او- ای تی پی ال را دارا هستید اما یک مجوز پرواز معتبر با هواپیمای چند خلبان ندارید و قصد شرکت در آزمون های مهارت ای تی پی ال را نیز ندارید ، باز همچنان از طرف یاسا – ای تی پی ال میتواند این مدرک برای شما صادر شود اما دوره ی طولانی تری خواهید داشت و هزینه ی آن برای شما بیشتر خواهد شد.

شما همچنان باید حداقل پیش نیازهای تجربی یاسا- ای تی پی ال را که در زیر آمده است داشته باشید.

دوره ی آموزشی که باید بگذرانید مشابه یک تبدیل واحد سی پی ال است ( که در قسمت پایین به آن اشاره شده است ) .تنها تفاوت آن این است که با وجود داشتن تمامی پیش نیازهای تجربی ، برخلاف دوره ی سی پی ال، یک مدرک ای تی پی ال برای شما صادر خواهد شد.

دوره ی تبدیل سی پی ال هواپیما

خلبانان دارای مدرک آی سی ای او ( سازمان حمل و نقل هوایی بین المللی ) و همچنین خلبانان دارای مدرک سی پی ال ( مجوز خلبان تجاری ) میتوانند مدرکشان را به یک مدرک یاسا – سی پی ال تبدیل کنند یا با داشتن تجربه ی کافی مدرکشان را به درجه ی یاسا- ای تی پی ال ارتقا دهند .

مجوز هواپیمای بال ثابت

برای دریافت این مدرک با تاییدیه ی یاسا ای تی پی ال شما به 1500 ساعت تمرین پروازی نیاز دارید که شامل  این موارد است.

500 hours on multi-pilot aircraft;

250 hours pilot in command (or 500 hours pilot on command under supervision; or 70 hours pilot in command and 180 hours pilot in command under supervision);

200 hours cross country;

75 hours instrument time; and

100 hours night flying.

تعریف خلبان در فرماندهی یا تحت نظارت خلبان : به معنای کمک خلبانی ست که طبق اقداماتی که توسط مدیرکل تایید شده است ، وظایف خود را انجام میدهد و به عنوان کمک خلبان ، کنترل هواپیما را تحت نظارت یک خلبان فرمانده انجام میدهد ).

اگر این سطح از تجربه را ندارید، همچنان میتوانید این تبدیل را انجام دهید اما یک مدرک یاسا سی پی ال سطح (ای ) برای شما صادر میشود .

وقتی که شرایط لازم را فراهم کردید و آن تجارت لازم را کسب کردید میتوانید آن را به ( ای تی پی ال ) سطح (ای ) تغییر دهید.

نیازمندی های دوره ی زمینی

دوره ی زمینی در درس های خلبانی به اصطلاح به کلاس ها و ساعت های آموزشی گفته میشود که بصورت حضوری یا غیر حضوری برگزار میشوند و شامل ساعت های عملی پرواز با هواپیما نمیباشد).

اگر دارای یک مدرک سی پی ال غیر یاسا یا ای تی پی ال هستید، اما مسیر تبدیل سی پی ال را دنبال میکنید، باید یک دوره مدرسه پایه ی تایید شده را بگذرانید و سپس هر چهارده امتحان زمینی را بگذرانید. در این قسمت هیچ اعتبار و درجه ای لحاظ نمیشود.

 

الزامات و نیازمندهای پرواز

 در این قسمت دو آزمون وجود دارد که شما احتیاج به تکمیل آن ها خواهید داشت. آزمون مهارت سی پی ال و ابزار شناسی هواپیما (آی آر ). آزمون مهارت سی پی ال یک چک کنترلی ست که در یک هواپیمای پیچیده انجام میشود که به عنوان هواپیمایی با دنده جمع شونده و تکیه گاه متغیر معرفی میشود.

اگر در حال تبدیل سی پی ال سطح ( ای ) هستید ، تمرینات الزامی وجود دارد که قبل از شرکت در آزمون مهارتت سی پی ال باید آن ها را انجام دهید. اگر در حال حاضر دارای مدرک ای سی ای او – آی آر سطح- ای- هستید ، شما باید حداقل 15 ساعت قبل از امتحان آی آر توسط یک شبیه ساز هواپیما بالای 10 ساعت پرواز داشته باشید. برای خلبانان بسیار رایج است که به بیش از حداقل ساعات آموزشی نیاز داشته باشند. بنابراین برای آموزش ، زمان و بودجه ی اضافی اختصاص دهید.

اگر هرگز دوره ی آی آر را شرکت نکرده اید ، باید 45 ساعت آموزش قبل از آزمون را بگذرانید که حداکثر 30 ساعت آن را میتوان توسط شبیه ساز انجام داد. پس از تکمیل دوره ی آی آر ، آخرین تکلیف شما گذراندن دوره ی ام سی سی ( هواپیما دارای چند خدمه ) می باشد.

بیشتر خطوط هوایی از شما انتظار دارند قبل ازینکه شما را برای کار در نظر بگیرند، آموزش ام سی سی را تکمیل کنید . اگر بیش از 500 ساعت را صرف کار با هواپیماهای چند خلبان کرده باشید ، دوره ی ام سی سی نیاز نیست,

شهریه

شهریه ی دوره های تبدیل مدرک کاملا به مهارت ها ، رتبه ها و مجوزهایی که فرد متقاضی دارا هست ، بستگی دارد. ما براساس مدرک درخواستی و اپلیکیشن شما ، مهارت پرواز شما را بررسی میکنیم و به شما بر اساس ارزیابی انجام شده یک شرح حال داده میشود و یک دوره پیشنهاد میشود.

لطفا همه ی مدارک درخواست شده را برای ما ارسال کنید.

هنگامی که شما دوره ی پیشنهاد شده را براساس ارزیابی ما پذیرفتید و هزینه ی اپلیکیشن فی خود را پرداخت نمودید ، ما برای یک دوره ی کوتاه برای شما توسط سازمان سی ای ای سوئدی درخواست خواهیم داد.  

از قبل برنامه ریزی کنید

اگر شما یک شهروند غیر سوئدی هستید شما به یک گواهی عدم سوء پیشینه از مرجع معتبر مربوطه در کشور خود دارید که نسخه ی ترجمه شده ی آن را برای ما ارسال میکنید .  

این مدرک به همراه مدارک مهارتی شما به سازمان سی ای ای سوئد ارسال خواهد شد.

دوره تبدیل مدرک خلبان ماهر  

EXPERIENCED PILOT CONVERSION

موارد مورد نیاز جهت دریافت پذیرش :

1500 ساعت پرواز با هواپیمای چند خلبان

قبولی در 14 امتحان

یک آزمون مهارت را در گروه رتبه بندی شده ی خود را بگذرانید

چالش ها :

فاصله ی زیاد از کلاس های تئوری  

انگیزه  و ساختار

موقعیت جغرافیایی

محدودیت های سفری

 

راه حل های ما برای مقابله با چالش های پیش رو

خودتان را برای امتحانات تئوری آنلاین  که توسط ما برگزار میشود آماده کنید . این ها همه به همراه ورک شاپ های مختلف با  موضوعات انتخاب شده و همچنین راهنمایی های حضوری مربیان ما در یک راستا و کنار هم هستند و میتوانید بطور همزمان از همه ی این خدمات  در کنار هم بهره مند شوید.

ورک شاپ ها شمال 30 ساعت کلاس خصوصی هستند که شما بین حضور در کلاس و یا شرکت بصورت انلاین حق انتخاب دارید.

شهریه این دوره :

3 هزار و 600 یورو

خدماتی که در قبال این مبلغ شهریه دریافت میکنید شامل :

آمادگی برای دوره ی سی ای ای و ارسال اپلیکیشن

راهنمایی دادن به شما در جهت تکمیل مدارک ویزایی و امتحانات

آموزش رزرو تایم برای امتحانات حضوری

مشورت  و راهنمایی دادن به شما در خصوص انتخاب محل این  امتحان

 

شهریه ی دوره :

FAA Commercial Pilot Program with Flight Instructor Rating

این رشته ی تحصیلی مختص دانشجویانی ست که مشتاق هستند بعنوان افسر اول در یک خط تجاری فعالیت کنند( به همراه مدارک مضاف مثل مربی پرواز).

واحدهای این رشته بصورت تمام وقت تدریس میشوند که از صفرشروع میشود و به دوره ی سی پی ال ختم میشود.این دوره معمولا پنج روز در هفته برگزار میشود که در طول تمام ایام هفته تقسیم میشود.

 

پس از گذراندن کورس ها، به  دانشجویان فرصتی ارائه میشود که بتوانند به صورت تضمین شده به عنوان مربی پرواز در ایالات متحده آمریکا برای مدت یک سال فعالیت کنند.

طول دوره : 12 ماه . به علاوه 12 ماه آموزش عملی که به صورت اختیاری دانشجویان میتوانند در این دوره شرکت کنند.

جزئیات واحد ها :

315 ساعت کلاس تئوری ، 255 ساعت آموزش عملی پرواز

پس از اتمام دوره ی آموزشی ، دانشجو واحدهای زیر را میگذراند

 • CPL - Commercial Pilot License
 • SEP - Single Engine Piston Rating
 • MEP - Multi Engine Piston Rating
 • IR-SE - Instrument Rating Single Engine
 • IR-ME - Instrument Rating Multi Engine
 • CFI - Certified Flight Instructor Rating

 

سی پی ال : مدرک خلبان تجاری

اس ای پی : آموزش پرواز (در شرایط نرمال ، آبنورمال و اضطراری ) با هواپیمای تک موتوره

ام ای پی : آموزش پرواز با هواپیمای دو و چند موتوره

آی آر- اس ای : دوره ی  ابزار هواپیمای تک موتوره

آی آر-ام ای : دوره ی ابزار هواپیماهای چند  موتوره

سی اف آی : دوره ی آمادگی مربی پرواز

شرایط پذیرش:

سن شما باید 18 یا بالاتر باشد

داشتن پاسپورت معتبر

گواهی عدم سو پیشینه ( برای شهروندان غیر امریکایی )

گذراندن دوره ی دیپلم و کورس های لازم مثل ریاضی ، فیزیک ، زبان و یا قبولی در امتحان ورودی کالج

گواهی معتبر پزشکی اف ای ای

قبولی در مصاحبه و آزمون استعداد کالج

شهریه ی این دوره :

دوره ی اف ای ای + سی اف آی 910000 کرون سوئد