تاریخچه نه چندان دور کورس‌های زبان در سوئد

اولین دوره از کورس‌های زبان انگلیسی‌ در دانشگاه‌های سوئد پس از تغییر سیاست دانشگاه‌های سوئد در خصوص پرداخت شهریه توسط دانشجویان با پاسپورت غیر اروپایی توسط این مؤسسه در سال ۲۰۱۱ در دانشگاه بی‌ تی‌ اچ‌، شهر کارلسکرونا با ۲۵ نفر دانشجو برگزار شد. شهریه آن‌ دوره یک ترمه زبان انگلیسی‌ ۵۰۰۰۰ کرون سوئد بود که با رایزنی ما به عنوان اولین و تنها نماینده رسمی‌ در ایران در آن‌ زمان دانشجویان ما با تخفیف در شهریه مبلغ ۳۰۰۰۰ کرون پرداخت نمودند که با احتساب نرخ کرون ۱۸۰ تومانی  هر کدام از دانشجویان ما با پرداخت ۵ میلیون و چهارصد هزار تومان در این کورس شرکت کردند. 

در سپتامبر ۲۰۱۳ دانشگاه بی‌ تی‌ اچ‌ با سیاست کوچک تر کردن دانشگاه و تمرکز بر روی رشته‌هایی‌ که قدرت بیشتری داشته ، دپارتمان علوم انسانی‌ و زبان دانشگاه را منحل کرد و ما جهت تامین نیاز دنشجویانمان با دانشگاه لینئوس سوئد در آن‌ زمان وارد مذاکره شدیم و موفق به اخذ اولین مؤسسه ایرانی‌ به عنوان نمایندگی‌ رسمی‌ آن‌ دانشگاه شدیم. کورس‌های زبان دانشگاه لینئوس تا قبل از ورود دانشجویان ما به دلیل کمبود دانشجو به حد نصاب نمی‌رسید و با ورود ما به این کورس، کلاسها در سال ۲۰۱۳ به حد نصاب رسید و کورس با شهریه ۳۷۵۰۰ کورنی اجرا شد. تا امروز این کورس در تمامی‌ ترم‌ها اجرا شده و با کمک ما و شناخته شدن این کورس توسط دانشجویان ایرانی‌ در دوره‌های اخیر تا ۶۰۰ نفر برای پذیرش در این کورس اقدام میکنند. 

پس از عملکرد مثبت ما و اقبال دانشجویان ایرانی‌، سایر دانشگاه‌های سوئد و نمایندگان جدید این راه را به عنوان درگاه جدیدی به دانشگاه‌ها و سود آوری انتخاب کردند.

امروز، بسیاری از مؤسسات اعزام دانشجوی قانونی‌ و غیر قانونی‌ اقدام به تبلیغ و جذب دانشجو برای این کورس‌های زبان میکنند. مؤسسات انگشت شماری وجود دارند که اطلاعات درست و صحیح به دانشجویان ارائه میکنند و از مسیر صحیح و قانونی‌ پذیرش تحصیلی‌ را اخذ میکنند اما نفرات و شرکتهای بسیاری با سودجویی مبالغ کلانی از دانشجویان طلب کرده و با جعل اطلاعات و مدارک تحصیلی‌ پذیرش تحصیلی‌ برای تحصیل در این کورس‌ها را دریافت میکنند و پس از کسب سود لازم دانشجویان را با بسیاری از مشکلات قانونی‌ رها میکنند. 

 

مزایای کورس‌های زبان دانشگاه‌های سوئد

شهریه ارزانتر

با پرداخت یک ترم شهریه قابلیت اخذ ویزای ۶ ماهه خواهید داشت

پذیرش آسانتر

با داشتن آیلتس ۵.۵ قابلیت پذیرش دارید

ویزای همراه از بدو ورود

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال قابلیت اخذ ویزا به همراه دانشجو دارند

 

قابلیت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

با تکمیل کورس زبان میتوانید معافیت زبان اخذ کرده و در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهید

قابلیت تغییر نوع اقامت

پس از اتمام کورس زبان میتوانید نوع اقامت خود را به کار و یا سرمایه‌گذاری تبدیل کنید

دریافت اقامت تحصیلی‌ سوئد

با این کارت اقامت شما و همراهانتان قابلیت سفر بدون نیاز به ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن خواهید داشت

آخرین مهلت ثبت نام و عقد قرارداد با ما

برای اقدام در ترم پاییز دانشگاه‌های سوئد که شروع کلاسها از اواخر ماه آگوست میلادیست، می‌بایست حد اکثر تا ۱۵ ژانویه اقدام به عقد قرارداد و تسلیم مدارک نمایید و برای اقدام در ترم بهار که شروع کلاسها از اوایل ماه ژانویه میلادیست می‌بایست تا تاریخ ۱۵ ماه آگوست میلادی اقدام به عقد قرارداد و تسلیم مدارک نمایید. لازم به ذکر است که به دلیل تعداد بالای متقاضیان و محدودیت در تعداد اخذ پذیرش و صندلی‌های خالی‌، اولویت با متقاضیانی است که زودتر اقدام به ثبت نام می‌نمایند.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی‌ در کورس‌های زبان سوئد

جهت تحصیل در دوره‌های زبان دانشگاه های سوئد میبایست شرایط زیر را دارشته باشید

دارا بودن مدرک آیلتس ۵،۵ آکادمیک که تمامی‌ بند‌ها از ۵ کمتر نباشد
ديپلم كامل و پيش دانشگاهي
همچنین کلیه متقاضیان می‌بایست یک سال تحصیل دانشگاهی با ریز نمرات معتبر داشته باشند.

لطفا مدارک لازم را از دفتر تهران ما جویا شوید.

مراحل صدور ویزا

شما پس از عقد قرارداد و اخذ پذیرش تحصیلی‌ می‌بایست جهت افتتاح پرونده درخواست اقامت تحصیلی‌ به سفارت سوئد در ایران بروید و با در دست داشتن پذیرش تحصیلی‌ و سایر مدارک مورد نیاز اقدام به اپلای نمایید. سفارت سوئد در ایران پرونده شما را به اداره اقامت در سوئد می‌فرستد و پرونده شما پس از مدتی‌ در سیستم اداره مهاجرت به مسول مستقیم پرونده سپرده میشود.

آفیسر اداره مهاجرت می‌بایست از صحت درخواست شما مبنی بر قصد به ادامه تحصیل و توانایی شما جهت شروع و اتمام تحصیل اطمینان حاصل نماید، از این رو، در بیشتر موارد با هماهنگی‌ سفارت در تهران شما می‌بایست در مصاحبه حضوری شرکت کرده و به آفیسر پرونده خود و نماینده ایشان در تهران این اطمینان را بدهید که شما واقعا قصدی جز ادامه تحصیل نداشته و آمادگی لازم جهت شروع به تحصیل را دارید. این آمادگی شامل سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی‌، شرایط تحصیلی‌ مطلوب و توانایی مالی‌ لازم می‌باشد.

 

از آنجا که این مؤسسه با مجوز رسمی‌ وزارت علوم ایران و ثبت شده رسمی‌ در سوئد می‌باشد و دارای نمایندگی‌ رسمی‌ دانشگاه‌های دولتی سوئد هستیم، تقاضا مندیم تنها در صورتی‌ که قصد واقعی‌ و حقیقی‌ به ادامه تحصیل دارید و واجد شرایط چه از نظر سطح زبان و چه از نظر تحصیلی‌ و مالی‌ می‌باشید از کمک ما برای اخذ پذیرش و تحصیل در سوئد استفاده نمایید.