مجله پارس افشین

کار، کاریابی و بیزینس در سوئد

کار، کاریابی و بیزینس در سوئد

کار، کاریابی و بیزینس در سوئد

در طول و خاتمه تحصیل در سوئد اجازه کار دارم؟

طبق قوانینی اداره مهاجرت و اداره کار سوئد دانشجویان میتوانند به شکل نامحدود در کشور سوئد کار کنند. البته به دلیل تمام وقت بودن تحصیل و حجم بالای درس ها توصیه می شود در طول مدت تحصیل تمرکز خود را روی تحصیل گذاشته واز شش ماه ویزای کاریابی پس از اتمام تحصیل برای کاریابی استفاده نمایید. در صورتی که در مقاطع لیسانس و یا فوق لیسانس دو ساله تحصیل کنید به دلیل دارا بودن پرسونال نامبر سوئدی می توانید بدون طی مقدمات اداری شروع به کارنمایید ولی اگر در فوق لیسانس یک ساله و یا دوره های زبان تحصیل کنید صاحبکار می بایست از اداره مالیات برای شمادرخواست  کوردینیت نامبر کرده و با این شماره میتوانید مالیات های مربوطه را پرداخت و شروع به کار نمایید.

 

شرایط ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار شخصی در سوئد چیست؟

شما به عنوان دانشجو میتوانید در سوئد نسبت به ثبت شرکت اقدام کرده و کسب و کار خود را راه اندازی کنید. شرکتهای سوئدی همانند ایران فرمت های مختلفی دارند که می توانید در این سایت انواع شرکتها و مزایا و معایب آنها رامشاهده فرمایید.همچنین کسب و‌کارهای آماده جهت فروش نیز موجود بوده که می بایست خیلی مراقب صحت ارقام ارائه شده توسط فروشنده باشید. در سوئد اصولا کسب و کارها به شکل فروش سرقفلی معامله میشوند و شما مالکیت مغازه و یابیزینس ها را نمی خرید. در صورتی که قصد خرید بیزینس در سوئد را دارید قبل از هر اقدامی توصیه می کنیم که با یک حسابدار رسمی در سوئد و وکیل مهاجرت مشورت های لازم را کرده و با چشم باز عمل کنید. بیزینس های برای فروش را دراین سایت مشاهده فرمایید.

 

آیا همراه دانشجو در سوئد اجازه کار دارد؟

همراه دانشجو در صورتی که دارای اقامت موقت با طول دوره ی بالای ۶ ماه داشته باشد در سوئد اجازه کار دارد. همراهان دانشجویانی که در مقاطع لیسانس و یا فوق لیسانس تحصیل می کند به دلیل دارا بودن اجازه اقامت ۱۱و ۱۳ماهه اجازه کار دارند ولی همراهان دانشجویان دوره های زبان اجازه کار ندارند.

 

چگونه در طول و خاتمه تحصیل در سوئد کار پیدا کنم؟

اصولا پیدا کردن کار در سوئد آسان نمی باشد و این ذهنیت که پس از ورود حتما کار گرفته و هزینه های زندگی را تامین می کنید غلط می باشد. اگر رشته تحصیلی و کاری شما در زمینه های برنامه نویسی، آی تی، پرستاری، پزشکی، برق مخابرات، و یا مکانیک باشد شانس بیشتری جهت کاریابی خواهید داشت. تجربه کاری ما در سالیان گذشته و مشاهده شرایط دانشجویان نشان داده که کار های پارت تایم و ساعتی در سوئد در طول تحصیل تنها تمرکز شما را از روی تحصیل و زبان آموزی گرفته و شما را از رسیدن به اهداف بلند مدت باز میدارد، به این دلیل توصیه میکنیم که در طول تحصیل از محل پس انداز شخصی هزینه ها را پرداخت کرده و در ماههای پایان تحصیل یا زمان شش ماهه کاریابی نسبت به پیدا کردن کار در سوئد اقدام نمایید. جهت کاریابی در سوئد و یا مطالعه بازار کار سوئد لینکهای زیر را مشاهده فرمایید:

www.arbetsformedlingen.se

www.monster.se

www.jobbsafari.se

www.stepstone.se

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *